10 B_____H ZAPOVEDI ZA MLADE

Hej, ti! To stran z nasveti smo pripravili prav zate. Kaj meniš, smo zadeli? Če pa še razmišljaš o tem, kako najbolje poskrbeti zase, predlagamo par koristnih zavarovanj, ki ti bodo pomagala iz zagat na tvoji poti. Začni brezskrbno z WIZ-om, je enostavno in ugodno. Poskrolaj nižje 🚀

1. NE VOZI BREZ ČELADE


Kar 63 % kolesarjev, ki so umrli v prometnih nesrečah, je vozilo brez čelade. 

Z mikro prevoznimi sredstvi furaj S ČELADO NA GLAVI. Čelada ščiti glavo pred poškodbami ob padcih ali trkih, ki so lahko celo usodni, tudi pri nizkih hitrostih. Uporaba čelade je preprosta navada, ki ti LAHKO REŠI življenje. Za finančno varnost v primeru nezgode in odgovornosti, pa izberi pravo zavarovanje WIZ MikroGo. 

Zavaruj se od 1,93 € na mesec

Vir statistike: Ljubljana novice

2. NE, VEJPANJU IN KAJENJU

Statistika kaže, da čez lužo vejpa že 27% srednješolcev. Elektronske cigarete (vejp, ivap, pod, mod, tank, puff, bar) zaradi enostavne uporabe in privlačnih sladkih arom delujejo veliko bolj privlačno in družbeno sprejemljivo kot tradicionalne cigarete. Mladim se vejpanje odsvetuje, zaradi tveganja zasvojenosti z nikotinom, ŠKODLJIVIH KEMIKALIJ, neznanih dolgoročnih učinkov na pljuča in možgane, ki so še v razvoju. Vejpanje dokazano vodi do odvisnosti ...Bodi odgovoren (pament tukaj nima veze) saj šele, ko zdravje izgubiš, se zaveš, kako pomembno je - In to vsak ve! Ne pozabi: tvoje telo, tvoja odgovornost.

Kako se odvaditi razvade 

Več v članku klinke Mayo.

3.    NE PODCENJUJ MOČI SPANCA

Priporočljivo je 7 do 9 ur spanca dnevno! V Sloveniji zadostno količino spanca dobi le 33 % moških in 37 % žensk, starih med 18 in 74 let. Spanje omogoča boljšo koncentracijo, pomnjenje in reševanje problemov. Premalo spanja lahko vodi do oslabelega imunskega sistema, težav s koncentracijo in spominom, slabše zbranosti in refleksov, večje verjetnosti za anksioznost, depresijo in razdražljivost, težjega reševanje težav in zmanjšane učinkovitost pri delu ali študiju. Se ti zdi, da ti gre vse narobe? Poskusi se dobro naspati! 


Učinkoviti nasveti za boljši spanec

 

4. NE POTUJ BREZ ZAVAROVANJA

Ni boljših občutkov kot tistih, ki jih doživlajaš na potovanjih ... raziskuješ nove kraje, srečuješ zanimive ljudi in vsa nova doživetja prinašajo svobodo ter sprostitev. A že pred odhodom se ti lahko zgodi nepredvidljiv dogodek, zaradi katerega mogoče sploh ne moreš več na pot. Zato nakup vozovnic, koncertnih in drugih vstopnic, nočitev in aranžmajev enostavno zavaruješ za riziko odpovedi ter tako dobiš plačano povrnjeno nazaj. Ko si v tujini, pa nujno potrebuješ tudi zdravstveno zavarovanje za tujino, ker Evropska kartica žal ni dovolj.


»Checklista« za tvoje naslednje doživetje

 

5. NE, PREZGODNJIM LEPOTNIM POSEGOM 

V lepotni industriji je izrazit porast strank, ki imajo manj kot 30 let. Priljubljeni lepotni posegi so dermalna polnila, (baby) botoks za gube in rinoplastika. Ti tretmaji izboljšujejo videz in samozavest, pogosto pod vplivom družbenih medijev, kjer se pojavljajo vplivneži, ki na tretmaje hodijo tako lahkotno, kot da gredo na čaj. Vendar prezgodnji posegi niso vedno pametni, spremembe lahko privedejo do obžalovanja. Pritisk družbenih omrežjih in visokih lepotnih standardov lahko vodi do impulzivnih odločitev. Pomembno je: se sprejeti, sprejeti svoj naravni videz, ker vsaka oseba je edinstvena in lepa.

Vse, kar želiš vedeti o lepotnih posegih

Uporabne vsebine zate:

izlet na dlani portal

Prihani pri nakupu letalskih kart

Iskalnik letalskih kart omogoča enostavno iskanje po različnih kriterijih, kot so odhodno letališče, destinacija, datum potovanja in proračun. Ena izmed priljubljenih slovenskih spletnih strani za iskanje ugodnih letalskih kart je Izlet na dlani.

izlet na dlani portal

MEHIKA: Katera višina kritja je prava?

Evropska kartica npr. ne krije stroškov nujnih prevozov z rešilcem ali helikopterjem. V nekaterih državah so stroški zdravstvenih storitev precej višji kot pri nas. Zato, ko se zavaruješ z WIZ Tujina, izberi pravo zavarovalno vsoto!

izlet na dlani portal

Že poznaš pravila o vožnji s skiroji?

Vožnja s skiroji je dovoljena le po kolesarskih stezah, za mlajše od 18 let je obvezna čelada. Kazen za uporabo slušalk in pametnega telefona med vožnjo z električnim skirojem je visoka in znaša 120 evrov.

6. NE PODCENJUJ NEZGOD

Kar 45 % vseh izplačil je iz naslova invalidnost zaradi nezgode. Zvini, zlomi, udarci so zelo pogosti pri vseh rekreacijskih športih. A nevarnosti so tudi drugje, npr. zdrsi na spolzkih površinah v mestu ali nesreče v domači kuhinji. Pomembno je, da se zavedaš tveganj in poskrbiš za svojo varnost, vse pa se začne z urejenim nezgodnim zavarovanjem.  WIZ Študent za mlade do 26. let nudi finančno zaščito, predvsem takrat, ko pride do hujših poškodb z invalidnostjo, ki zahteva, celostno prilagoditev novemu načinu življenja. 

Zavarovanje od 14,50 € na leto

7.    NE NOSI SLUŠALK NON STOP 

Med mladimi je vse več okvar sluha. Slušalke same po sebi ne povzročajo poškodb sluha, a nepravilna uporaba in prekomerna glasnost lahko znatno povečata tveganje za trajne okvare. Pomembna je tudi vrsta slušalk; cenejše vtične slušalke so bolj nevarne kot naglavne supraavralne slušalke. Krajša razdalja med virom zvoka in bobničem ter učinek zaprtega sluhovoda pri vtičnih slušalkah povzročata, da zvok doseže višje jakosti. Pri maksimalni glasnosti predvajalnika lahko presežejo 120 decibelov, kar je zelo škodljivo. 

Kako pravilno uporabljati slušalke

8.   NE POZABI SPIMPATI PRVE AVTO POLICE

Če imaš manj kot 3 leta vozniških izkušenj, poskrbi, da boš na cesti - s svojim ali z izposojenim avtom vedno brez skrbi. WIZ Mladi voznik je tvoja prva avto polica, ki je vezana nate, ne glede na to, kateri avto voziš, tudi, če je izposojen. Pomemben je prihranek za vse (staršem, prijatelju, babici in dedku …), saj s to polico ni potrebno plačati dodatnega kritja za povečano nevarnost mladega voznika na polici avto zavarovanja, ki si ga izposodiš oz. ga voziš. Zadostuje torej kritje WIZ Mladi voznik!

Enostavna sklenitev preko spleta

9.    NE BODI PREVEČ NA TELEFONU  

Povprečen uporabnik je na telefonu cca. 3 do 4 ure dnevno. To znaša okoli 20-30 ur na teden. Kaj pa ti, je tvoja številka še večja? Ves čas viseti na telefonu je sicer zabavno, a to prinaša tudi pasti. Zmanjša se nam pozornost, dolgo visenje na telefonu prinaša težave z očmi in pokvarjena drža. Več časa si na telefonu, manj časa imaš za druženje in prave prijatelje. S pametno uporabo telefonov lahko uživamo v tehnologiji, ne da bi zapustili svet okoli sebe. 

Digitalne pasti in tvegana spletna vedenja

10. NE POZABI, MANJ JE VEČ 

Evropsko povprečje zavrženih oblačil: 11 kg na prebivalca letno. Vedno bolj se zavedamo tega, da je MANJ-VEČ. Manj hitre mode, manj nakupovanja stvari, manj »skibidija«, manj lepotnih popravkov, manj časa na telefonu, manj stresa. Več prisotnosti, več »rizza«, več ponovne uporabe stvari, več recikliranja, več dobre družbe v živo, več sprehodov, več lokalne hrane, več smeha! Ustvarjajmo kulturo, ki ceni trajnost in domišljijo. V svetu, kjer manj pomeni več, lahko odkrijemo resnične vrednote življenja in uživamo v preprostosti, ki nas obkroža. 

Pri WIZu ... Manj kilometrov prevoziš, manj plačaš!

Vir statistike: ZPS.si